Türkiye tekstil endüstrisinin lider şehirlerinden olan Bursa’da, 15-17 Mart 2022 tarihleri arasında Bursa Textile Show rüzgarı esti. Bursa iş dünyasının çatı kuruluşu Bursa Ticaret ve Sanayi Odası (BTSO) öncülüğünde düzenlenen fuara, 60’a yakın ülkeden 400’e yakın sektör profesyoneli katıldı.

Giysilik kumaş alanında bölgenin en büyük fuarı olan ve her geçen yıl büyüyerek Türkiye’de önemli bir marka haline gelen Bursa Textile Show’da 128 firma 2023 yılı İlkbahar/Yaz giysilik kumaş koleksiyonlarını ziyaretçilerin beğenisine sundu. Tekstil sektörünün lider şehirlerinden olan Bursa’da hayata geçen fuar, BTSO öncülüğünde Ticaret Bakanlığı, UTİB ve KOSGEB’in işbirliğiyle düzenlendi.

BTSO Yönetim Kurulu Başkanı İbrahim Burkay, fuarın hem Bursa hem de Türkiye ihracatına katkı sunacağını ifade etti. Başkan Burkay, tekstilde 2022-2023 trendlerini belirleyen merkezin Bursa olduğunu söyledi. “Bursa’daki tasarımcılar ve trend ofisleri, modaya yön veren bütün trendleri burada kendi şirketlerinde ve ofislerinden dünyaya yayıyorlar.” ifadelerine değinen Başkan Burkay, “Fuarda bunları görmek bizi çok mutlu ediyor. Avrupa ve Kuzey Amerika’dan katılımcılarımız arttı. Bu da sevindirici bir unsur. Türkiye’nin bölgesinde üretim anlamında en güçlü ülke olması bir anlamda alternatifsiz olmasını da getirdi. Bu başta tekstil konfeksiyon olmak üzere endüstrinin her alanında bütün dünyadaki oyuncular, Türkiye’deki yapılan organizasyonlara bir fiil yoğun bir şekilde katılım gösteriyorlar. Bu fuar, bize Bursa ve Türkiye ihracatının 2022 yılında yeni rekorlar yaşatacağı umudunu gösterdi.” ifadelerini kullandı.

BTSO Başkan Yardımcısı İsmail Kuş, Bursa Textile Show’un kısa sürede marka bir kimlik kazandığını belirterek, “Artık Bursa Textile Show bir dünya markası haline geldi. Bursa tekstilinin gücünü BURTEX ile görüyoruz. Önümüzdeki dönem daha iyi çalışmalara imza atacağımıza yürekten inanıyorum.” açıklamalarında bulundu.

Tekstil sektöründe büyük yankı uyandıran ve Bursa tekstil gücünü parlatan BURTEX her sene gücüne güç katarak çalışmalarına devam ediyor.

Müşteri HizmetleriUA-220972748-1